Sürdürülebilirlik Alanında Askaynak İki Dalda Ödül Sahibi Oldu

Sürdürülebilirlik Ödül Töreni

Sürdürülebilirlik Ödül Töreni

Eczacıbaşı Topluluğu'nun tüm iş süreçlerinin merkezine yerleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarına, 2017 yılındaki sürdürülebilirlik performansına ve sürdürülebilirlik alanında odaklanacağı yeni alanlara dair güncel bilgi ve gelişmelerin paylaşıldığı "Sürdürülebilirlik Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreni" 13 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşti.

Etkinlikte "enerji ve su verimliliği", "iş sağlığı ve güvenliği" ve "fırsat eşitliği" alanlarında 2017 yılında yaşanan gelişmeler ve Topluluğun bu alandaki gelecek dönem hedefleri paylaşıldı.

Dünyanın ve Eczacıbaşı Topluluğu'nun sürdürülebilirlik gündemi

Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Atalay Gümrah, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, 2017 yılında küresel ölçekte sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri aktarıp, World Economic Forum tarafından yayınlanan "Küresel Risk Raporu 2018"de de çevresel risklerin ön plana çıktığını vurguladı. Topluluğun 2017-2020 hedeflerini ve 2017 yılı içerisindeki enerji ve su tüketimlerine değinen Gümrah, Topluluğun çevresel sürdürülebilirliğin yanı sıra sosyal sürdürülebilirlik kapsamında odaklandığı fırsat eşitliği ve iş sağlığı ve güvenliği alanlarında, küresel ölçekte Türkiye'nin durumunu ve yine Eczacıbaşı Topluluğu'nun 2017-2020 hedeflerini aktararak mevcut durumunu değerlendirdi.

Toplantının en heyecanlı bölümü ise 2017 yılı Sürdürülebilirlik Şampiyonlarının açıklandığı ödül töreniydi.

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak “Fırsat Eşitliği” ve “İş Sağlığı Ve Güvenliği” kategorilerinde ödüllerin sahibi oldu.