Ford Motor Company'nin Tercihi Lincoln Electric!

Alüminyum Gövde Tasarımı İçin Lincoln Electric!

Ford GT Alüminyum Gövde Tasarımı için Kaynak İş Ortağı Olarak Lincoln Electric'i Tekrar Tercih Etti

select cast(Text as Text) from CategoryTexts where TextID = 1904
 
 
Ford Motor Company, şampiyon klasik yarış arabasının alüminyum şasi kaynağında kullandığı kaynak teknolojisini, yeni süper arabasında aştı. 
 
Motor yarışlarının en efsanevi araçlardan birinin tamamen modern   olarak üretime hazır ve trafiğe çıkabilir şekilde yeniden tasarlanması için on altı ay çok fazla bir süre değildir; aslında bu süre hiç duyulmamış kısalıktadır. 
 
Orijinal Ford GT40, ününü  şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Henry Ford II’nin, Avrupalı otomobil üreticilerinin uluslararası yarışlardaki hakimiyetini sona erdirmeye kararlı hale geldiğinde kazandı. 1966 yılında GT40, uluslararası yarış etkinliklerinin en prestijlisi olan “Le Mans’ın24 Saati”’nde'te birinci, ikinci ve üçüncü sırayı süpürdü. Aynı zamanda Ford, önceki altı yarışı kazanan Ferrari'yi tahdından indirdi. GT40, dört yıl üst üste ilk sırayı alacaktı. GT40'tan önce, etkinliği kazanan hiçbir Amerikan otomobili yoktu.  
 
Yeni Ford GT, alçak profili, eğimli şeritleri ve ortaya monte edilmiş motoruyla orijinal görünümünü korurken, cismen hafifçe büyüdü. Yeni GT öncekinden 45 cm daha uzun, neredeyse bir ayak boyu daha geniş ve yaklaşık 10 cm daha yüksektir. 500 beygir gücü ve 370 N/m tork üreten Ford'un en büyük 5,4 litrelik süper şarjlı V-8 motoru, Le Mans galibi efsaneyle neredeyse aynı gücü sağlar. 
 
Böylesine dar bir zaman çizgisinde mühendislik ustalığının bu başarısını gerçekleştirmek için, Ford Motor Company bünyesinde ilgili bölümlerinin en iyi 30 mühendisi seçildi ve kendilerine Detroit'te bu göreve odaklanabilecekleri bir tesis verildi. 
 
Bir sonraki adım, böylesine hızlı bir projenin taleplerini yerine getirebilecek güvenilir tedarikçiler ve tasarımın yanı sıra diğer teknik unsurlarda kaçınılmaz olan hızlı tempolu değişikliklerdi. Yeni GT'nin şasisi bir alüminyum şasi tasarımı olacağından, Ford'un alüminyum kaynak teknolojisinde ön plana çıkan bir iş ortağı seçmesi kritik öneme sahipti.  
 

Lincoln Electric Company, hem Ford hem de alt yüklenici Metro Technologies, Ltd.'ye alüminyum kaynak uzmanlığını daha önceden kanıtlamıştı. Metro, daha önce Ford için Think araç adı verilen başka bir alüminyum şasi projesinde Lincoln'ü aramıştı. Think, yüksek derecede mühendislik gerektiren yeni nesil düşük hızlı elektrikli araca benzetilebilen bir binek konsept araçtı. Think projesiyle, Lincoln ve Metro iş ortakları, alüminyum şasili araçlarla ilgili  uzmanlıklarını kanıtlamışlar ve böylece, Ford GT projesinde kaynak iş ortakları aranma zamanı geldiğinde, bu görev Lincoln ve Metro'ya verildi.  

 

Bu, hibrit alüminyum şasi oluşturmak üzere 35 alüminyum ekstrüzyon, yedi karmaşık döküm, iki yarı katı döküm ve her biri benzersiz olan 450'nin üzerinde alüminyum kaynak ile çeşitli preslemelerde oluşan sıra dışı bir görevdi. Bir alüminyum otomobil şasisinde bu denli robotik kaynak denenmesi, keşfedilmemiş topraklara yapılan bir girişimdi.   
 
Metro'nun Robotik Kaynak Koordinatörü Rick Tepper, kaynak uzmanı Lincoln ile birlikte, sayısız alüminyum kaynak projeleri üzerinde çalışarak elde ettiğitecrübeyi bu  projeye kazandırdı. Tepper, "Alüminyum ile çalışırken kaynak firesi ya da bozulma önemli bir faktör olabilir" dedi ve "ancak deneyim ve deney yoluyla bu şasilerin nasıl kaynaklanacağını ve bozulmayı tüm çerçeve üzerinde birkaç milimetre arasında tutmayı biliyorduk” diye ekledi. Tepper, "500 beygir gücüne dayanan ve saatte yaklaşık 320 km hızla dört saniyede sıfırdan 100'e yükselen yüksek performanslı bir araçtan söz ediyoruz" dedi. "Bu nedenle, kaynakların çok iyi olması gerekiyor."   
 
Tepper'a göre, çok sayıda kaynak içeren bir alüminyum şasi üretmenin anahtarı sıralamanın korunmasıdır. Şasinin birbirini izleyen taraflarını kaynatacak robotları sıralamak, bir alanın başka bir kaynağı kabul etmeden önce soğumasını sağlar, böylece bozulmayı azaltır ve fireyi kontrol eder.  
 
İşi tamamlamak için Lincoln ve Metro, toplam beş robot kullanarak dört robotik hücre hazırladılar. Lincoln'ün Power Wave® güç kaynakları, 178 cm’lik en uzun menzile sahip ve yüksek hızda hareket edebilen altı eksenli FANUC® 120iLB robotlarıyla birleştirildi. Bu hücrelerin her biri 100 ile 125 arası kaynak yapar. Pozisyonerler, çevrim süresini azaltmak için parçaları robotların altına tutmaya yönelik kullanılmıştır.  
 
 
Ekip, kaynak işlemlerini tamamlamak için Lincoln'ün SuperGlaze® 1,2 milimetre 4043 (AlSi5) alüminyum MIG telini seçti. 4043(AlSi5), alaşımının yumuşaklığı nedeniyle beslemesi zor olabilir. Besleme zorluklarını yönetmek için bir MK Products® push-pull sistemi ile birlikte bir Binzel® torç ve koruyucu gaz olarak Argon kullanılmıştır. Bu bileşenlerin tümü daha sonra Lincoln Electric tarafından entegre edildi ve bu durum Metro'ya kaynak işleri, donanım ve operasyon sorumluluğunu üstlenecek tek bir kaynak ortağı ile çalışma imkanı sağladı.  
 
Lincoln Electric'in Otomotiv Müdürü Carl Occhialini, "Lincoln Electric, bu projedeki kaynak işlemlerinin tümü için tek tedarik kaynağıdır" diyor. "Projenin bu zaman çizelgesinde başarılı olabilmesi için tek yol budur.   
    
Bir kişinin robot biliminden ve bir kişinin sarf malzemeleri ve benzerinden sorumlu olduğu durumlar gördüm ve bir sorun olduğunda, herkes çözüm bulmak yerine birbirini göstermeye başladı."   
Kaynak işlemi başlamadan önce, Lincoln Electric Otomasyon Bölümü Uygulama Mühendisi Tom Larkins, projenin lojistiğini belirlemek üzere (Delmia) UltraArc® robotik ark kaynağı simülasyon programını kullandı. Robotların üç boyutlu sanal modelleritorçları, kablolama ve kaynak yapılacak parçaların programlanmasıyla, her bir bileşenin gerçek dünya ile uyumu test edilerek, kaynakların erişilmesi zor kaynak yerleşimlerine ulaşması ve çarpışmaları önlemesi sağlanmıştır.  
Larkins, "Bunu, projenin belirli bileşenlerinin işe yarayıp yaramadığını görmek için bir araç olarak kullandık" diyor. "Bu onay olmadan, proje ile ilişkili maliyetler ve zaman çizelgesi büyük ölçüde uzatılmış olacaktı."  
 
Delmia programı tarafından sağlanan bilgilerle birlikte, gerçek robotları programlamak Lincoln'ün Robot Teknolojisi Uzmanı Marty Sidall'a kalmıştı.  
Sidall, "Robotların alt üst olması gibi bir çok zorluk yaşandı ve bazı kaynak işlemlerinin belli alanlarına torç getirilmesi zor oldu" diyor. "Delmia programındaki her bir kaynağa ulaşmak için, bu robotların konumlama sınırlarını ve kesin olması gereken parçaların yerleşimini zorluyorduk."   
 
Sürekli tasarım değişiklikleri Sidall için programlama zorlukları da oluşturdu. Robotlardan birinin 40 ila 50 kaynak pozisyonundan birinin değiştirilmesi gerektiğinde, bu kaynaktan sonraki tüm sıranın değiştirilmesi gerektiğinden programlamada bir domino etkisi yarattı. Programlamanın karmaşasına ek olarak, "mutabakat iletişimi" gerektiren aynı hücrede iki robot aynı anda kaynak yapmıştır. Bu hücrelerde, bir kaynak sıralaması değişmişse iki robot üzerinde de değiştirilmelidir. Sidall, "Kaynakları yapmak için sadece robotları programlamanız değil, çarpışmalardan kaçınmak için birbirlerinin yerlerini öğrenmek üzere programlamanız gerekiyor" diye aktarıyor. 
 
Bunu yapmak için Sidall, robotlardan birini "programlanmayan" robot olarak programladı; bu da diğer robotun dizilimine başlamadan önce referans konumuna geri döner. 
Buna ek olarak, tamamlanması gereken çok sayıda kaynak vardı, kaynak yapılacak parçaları tutan mengeler ve takımlar genellikle robotların ve kaynak torcunun arasına giriyordu. "Metro'ya şapka çıkartıyorum. Robotların işlerini yapmalarını sağlamak üzere mengeneleri bükme ve kesme, mengene saplarının yerini değiştirmek için bir anda orada oldular" diyor Sidall. 
 
Sonunda, her bir hücre için robotların programlanması yaklaşık altı hafta aldı.  
Birinci hücrede, Occhialini'nin ikili “Dönme Dolap” olarak adlandırdığı bir robot kullanır; burada iki fikstür birbirinin etrafında  dönerken, aynı anda kendileri de   döner. Bu hücrede ön ve arka tampon bağlantıları, şanzıman tertibatları ve çeşitli sabitleme çubukları monte edilmiştir. 
İki ve üç numaralı hücreler, daha fazla hareket aralığı sağlamak için her biri ters çevrilmiş iki robot veya havaya asılı robotlardan yararlanırlar. Arka alt grup ve birincil dökümler ikinci hücrede kaynak yapılırken, üçüncü hücre ön grubu kaynatmaktadır. 
 
 
Dördüncü hücre, ön ve arka grupları birbirine kaynaştırmak ve şasiyi tamamlayan kokpite veya camekana takmak için iki adet ters çevrilmiş robot kullanmaktadır.  
Ford GT Alüminyum Gövde Tasarımı Üretim Ekibi, Lincoln'ün Teknolojik yeniliklerinden birisi olan gelişmiş Dalga Biçimi Kontrol Teknolojisi™ (Waveform Control Technology™) nedeniyle Power Wave’i seçti. Dalga Biçimi Kontrol Teknolojisi, çıkış dalga biçimini kontrol eden ve şekillendiren Lincoln'un tescilli teknoloji platformudur. Dalga biçimi dijital olarak şekillendirilebildiğinden, elektrik bileşenlerini değiştirmeye gerek duymadan yazılım kullanarak dalga biçimi kontrollü donanım, neredeyse her uygulama için özelleştirilmiş sonuçlar sağlayarak geniş bir malzeme yelpazesinde verimliliği ve kaliteyi geliştirir. Bu özellikler, kullanıcılara çok yönlü ve yükseltilebilir bir kaynak sistemi sunar. 
 
Tepper özellikle de Lincoln'ün patentli Pulse-On-Pulse™ işleminin, Metro'nun, 1,5 mm'den 8 milimetreye kadar kalınlıkta olan 6061 T6 haddelenmiş alüminyumda gerekli olan kaynak çıktısını sağlamak için ayrılmaz bir parça olduğunu ve en yaygın boyutun 3 milimetre olduğunu belirtti. Pulse-On-Pulse, ince ebatlı alüminyum kaynağında bozulmanın  kontrolü gerektiğinde kritik öneme sahip daha düşük bir amper ile kaynak işlemi kullanılmasını sağlar. Ayrıca, dijital olarak kontrol edilen Power Wave inverter güç kaynağı, gözenekliliğin başlatılma riskini azaltmaya ve düz, çekici bir kaynak dikişi profiline katkıda bulunan gelişmiş ark başlatma işlemlerine uygundur. Buna ek olarak, Lincoln Dalga Biçimi Kontrol Teknolojisi™ ile Power Wave, MIG'den (GMAW) kesintisiz ark kaynak işlemi değişimine, bir kaynaktan diğerine pulse veya Pulse-on-Pulse'a geçiş yapılmasına olanak sağladığını belirtti. 
 
Tepper, Metro'nun kullandığı Lincoln ekipmanının bir başka yararı olduğunu belirtti: "PulseOn-Pulse özelliği ile gerçekten de sıçrama yaşanmadığını, kaynağı temizlemenin ötesinde pek fazla temizlik olmadığını” belirtti. 
Tepper, Lincoln donanımıyla bağlantı kurmaya gelince, "Aslında, robotların Lincoln kontrol panelleri ile birlikte kullanımı oldukça kolay. Kaynak prosedürlerimizi (Metro, Lincoln ve Ford) geliştirdikten sonra herhangi bir problem yaşamadık” dedi. Tüm süreç düzgün şekilde gerçekleştirildi. Tepper, dördüncü şasiye kaynak yaptıklarında, "üretim amaçlı" ya da gerçek üretimde kullanılmak üzere, dokunmuş kaynaklara ve tümüne sahip parçaları çalıştırdığını söyledi. 
   
Yüzüncü yıl dönümü kutlamasının son tarihinden üç ay önce, tamamlanan otomobilin dokuz prototipi çeşitli bileşenleri test etmek üzere yola çıktı. 16 Haziran olan son tarihten önce, üç üretim modeli hazırdı ve biri Bill Ford tarafından şirketin yüzüncü kutlamasında sürüldü. 
Orijinal üç GT'nin ikisi "medya otomobili" olarak ithaf edildi ve şu anda lider otomobil medya organlarının gazetecileri tarafından sürülmekte ve incelenmektedir. Kaza ve diğer testler için ek olarak 15 GT üretilmiştir. 
 
İlk 18 GT'nin tamamlanmasının ardından, robotik kaynak hücreleri ve diğer üretim mekanizmaları söküldü ve Detroit'te bulunan Milford Fabricating Company'ye sevk edildi. Budd Company'nin bir yan kuruluşu olan Milford, araçların üretimini üstlenecektir. Buna göre plan, iki buçuk yıl süreyle haftada beş gün, günde sekiz adet GT üretmektir; toplamda 4.500 GT'nin 140.000 - 150.000 ABD Doları'ndan perakende satışa sunulması bekleniyor. 
 

 

select cast(Text as Text) from CategoryTexts where TextID = 1906

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel veri sahibi, veri sorumlusuna başvurarak kendisiyle ilgili;
· Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
· Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
· Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
· Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
· Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
· İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
· İlgili mevzuat uyarınca yapılan düzeltme, silme ve yok edilme işlemlerinin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
· İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
· Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme,
haklarına sahiptir. Bahsi geçen talepler, Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne TOSB, 2.Cadde, No:5, Şekerpınar, Çayırova, Kocaeli adresi üzerinden yazılı olarak iletilebilecektir.

Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş. Müşteri Kişisel Verilerinin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni
Kişisel verileriniz, Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Şirket”) tarafından ürün ve hizmetlerin sunulması kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla işlenmektedir. İşbu aydınlatma metni, kişisel verilerinizin hangi yöntemle elde edildiği, hangi amaçla işlendiği, kimlere hangi amaçlarla aktarıldığı ve veri sahibi olarak kişisel verileriniz üzerinde sahip olduğunuz haklara ilişkin olarak bilgilendirilmeniz amacıyla hazırlanmıştır. Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından aşağıda açıklanan çerçevede ve her zaman 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“6698 sayılı Kanun”) ile uyumlu olarak işlenmektedir.

1.Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları:
Kişisel verileriniz;
· Şirkete özel ticari faaliyetlerin kurgulanması, koordine edilmesi, geliştirilmesi, icrası, iş geliştirmeye ve ticari aktivitelere yönelik faaliyetlerin planlanması ve icrası kapsamında;
o Sizlerle kurulan sözleşmelerin ifası ve sizlerle ilişkilerin yürütülmesi, yönetilmesi, planlanması ve icrası,
o Finans ve muhasebeye yönelik faaliyetlerin planlanması, takibi ve icrası,
o Bilişim teknolojileri ve veri güvenliği faaliyetlerinin planlanması ve icrası,
o Kontrol, veri yönetimi, analiz, sosyal amaçlı aktivite, süreç geliştirme ve benzeri faaliyetlere yönelik çalışmalar ile ilgili raporlamaların gerçekleştirilmesi,
o Dışarıdan danışmanlık gibi hizmetlerin alımına yönelik faaliyetlerin takibi, planlanması ve icrası,
o Sözleşmelerin kurulması ve ifasına yönelik süreçler ile sözleşme sonrası hizmetlerin gerçekleştirilmesi,
· Ürün ve hizmetlerin kişilere göre özelleştirilmesi, profilleme, tanıtım ve pazarlanmaya yönelik faaliyetlerin kurgulanması ve icrası kapsamında;
o Kurum, kurum faaliyetleri ve marka hakkındaki algı düzeyini artırmaya yönelik aksiyonların planlanması ve icrası,
o Ürün ve hizmetler ile ilgili beğeni, bağlılık, profilleme, memnuniyet çalışma ve analizlerinin gerçekleştirilmesi,
o Organizasyon, toplantı, davet ve etkinliklerin planlanması, yönetimi ve icrası,
o Sizlere yönelik reklam, satış ve pazarlamaya yönelik operasyonların planlanması ve icrası,
o Ürün ve hizmetler ile ilgili pazar araştırması faaliyetlerinin planlanması ve icrası,
· Talep ve şikayet yönetimi ile satış sonrası süreçlerin kurgulanması ve/veya icrası kapsamında;
o Talep ve şikayetlerin alınması, değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasına yönelik talep ve şikayet yönetimi faaliyetlerin planlanması ve icrası,
o Sizlerle sözleşme ilişkisi içerisine girmeye veya sözleşme yenilemeye yönelik operasyon, araştırma, analiz, raporlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi,
o Sözleşme ve sözleşme sonrası ilişkilerin yürütülmesi, satış sonrası hizmetler ve sözleşmesel ilişkiden doğan yükümlülüklerin yerine getirilmesine yönelik işlem ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ve takibi,
· Kurumsal ilişkilerinin planlanması, icrası ve yönetilmesi kapsamında;
o Tedarikçi/bayi/iş ortağı ile ilişkilerin yönetimi, geliştirilmesi, planlanması ve icrası,
o Kurumsal yönetim ve iletişim faaliyetlerin kurgulanması, geliştirilmesi ve icrası,
· Şirket'in ve Şirket'le iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temin edilmesi ile hukuki yükümlülüklerin ifasına yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi kapsamında;
o Şirket faaliyetlerinin, şirket politikalarına, yönergelerine, ana sözleşmeye ve ilgili mevzuata uygun olarak yürütülmesine yönelik organizasyonel yapılanmanın, takibin ve çalışmaların planlanması ve icrası,
o Yetkili kurum ve kuruluşlara hukuki yükümlülük nedeniyle bilgi verilmesi ve/veya denetime ilişkin faaliyet ve yükümlülüklerin ifası,
o Şirketin iş ilişkisi içerisinde olduğu taraflara ilişkin kayıtların tutulması ve listeleme çalışmalarının planlanması ve icrası,
o Verilerin doğru ve güncel olarak tutulmasını sağlanmasına yönelik faaliyetlerin yerine getirilmesi,
o Şirketin veya Şirketin iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kişilerin ticari güvenliğine yönelik çalışmaların organize edilmesi, planlanması, icrası ve denetimi
gibi amaçlarla (“Amaçlar”) işlenmektedir.

2.Kişisel Verilerinizin Aktarılabileceği Taraflar ve Aktarım Amaçları
Kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen Amaçlar doğrultusunda Eczacıbaşı Holding A.Ş. başta olmak üzere Eczacıbaşı Topluluk Şirketlerine, yurt içindeki veya yurt dışında dışarıdan hizmet alınan iş ortaklarına, tedarikçilerimize ve diğer hizmet sağlayıcılara ve kanunen yetkili kamu kurumları ve/veya özel kişilere 6698 sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde aktarılabilecektir.

3.Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından farklı kanallar ve farklı hukuki sebeplere dayanarak fiziki ortamlarda, elektronik ortamlarda, e-posta aracılığıyla veya telefon aracılığıyla toplanmaktadır. Kişisel verilerinizin toplanmasına ilişkin temel hukuki sebep Şirketimiz ürün ve hizmetlerinin sunulmasına ilişkin süreçlerin yerine getirilmesidir.

4.Kişisel Veri Sahibinin 6698 sayılı Kanun’un 11. Maddesinde Sayılan Hakları
Kişisel veri sahipleri olarak 6698 sayılı Kanun’un 11. maddesi uyarınca;
· Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, · Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
· Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
· Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
· Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
· 6698 sayılı Kanun ve sair mevzuat hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
· İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize olan bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
· Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme
haklarınız bulunmaktadır. Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi TOSB, 2. Cadde, No:5, Şekerpınar, Çayırova, Kocaeli adresi üzerinden Şirketimize yazılı olarak veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nca belirtilen başkaca yöntemlerle iletmeniz durumunda, talebin niteliğine göre talebiniz en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde sonuçlandıracaktır. İşlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır.

Kişisel verilerinizin tarafımızca işlenme amaçları konusunda daha detaylı bilgilere;www.askaynak.com.tr internet adresinden kamuoyu ile paylaşılmış olan Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Müşteri Kişisel Verilerinin İşlenmesine İlişkin Rıza Metni

Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından; tarafıma reklam ve pazarlama faaliyetlerinin sunulması amacıyla 6698 sayılı Kanun kapsamında özel nitelikli kabul edilmeyen kişisel verilerimin işlenmesini ve Eczacıbaşı Holding A.Ş. başta olmak üzere Eczacıbaşı Topluluk Şirketleriyle, yurt içindeki veya yurt dışında dışarıdan hizmet alınan üçüncü kişilerle, iş ortaklarıyla, tedarikçilerle ve diğer hizmet sağlayıcılarla paylaşılmasını kabul ediyorum.