Askaynak, Yıldız Savaşları 2015 Ana Sponsoru Oldu

Robot ve Otomasyon

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde 14 yıldır faaliyet gösteren Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından 28-29 Mart 2015 tarihlerinde bu yıl ikincisi Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Yıldız Savaşları’15 Robot Yarışması etkinliğinde ASKAYNAK olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında kulübün ana sponsoru olduk.

Yıldız Savaşları, geleneksel robot yarışması kategorilerinin (çizgi izleyen, mini sumo, sumo ve serbest kategori) yanı sıra geçen yıl ülkemizde ilk defa düzenlenen Yıldız Savaşları Özel Kategorisi ile yarışma markalaşmaya adım attı.

Yarışmada Yıldız Savaşları Özel Kategorisi ile çeşitli teknolojilere sahip (ateş püskürtebilme, çekiçle vurabilme, testere ile kesebilme) robotlar ringe çıkacak ve ayakta kalan robot düellonun kazananı olacak.

Kulüp, Hannover Messe'nin üniversite çözüm ortağı olarak 12-15 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Win Metal Working Fair de 3.Hol B-190 da arenasını kurarak yarışmayı ve robotları tanıttı. Aynı zamanda 19-22 Mart tarihlerinde gerçekleşen WIN Automation Fuarı'nda öğrenciler tarafından düzenlenen bir robot yarışmasının lansmanının ikinci fazını hazırladılar. Yıldız Savaşları Arenası'nı kurarak fuar boyunca gösteri karşılaşmaları gerçekleştirdiler.

Yıldız Savaşları’15 ön tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

Kulüp web sitesi: www.yturok.com

F/yturobotikveotomasyonkulubu

Yildizsavaslari.yturok.com

F/yildizsav T/yildizsav